Charita aneb pomoc potřebným


20.09.2015 19:50

Dne 5.9.2015 se vypravili žáci a žákyně 7.B do útulku pro zatoulaná a opuštěná zvířátka v Rudolicích. Tím „odstartovali“ celoškolní projekt, kdy si každá třída vybere činnost, jak by mohla pomáhat těm, co pomoc potřebují.

Někteří si zvolili zvířátka v ZOOPARKU Chomutov, jiní Dobrého anděla….Největší zájem však byl o Mostecký útulek a jeho zatoulané a opuštěné pejsky, kde budou pomáhat třídy:

 2.C, 3.A,B, 4.A,B, 5.B, 7.B a 9.A.

Děti se dozvěděly, že se ročně vystřídá asi 400 psů, což překvapilo všechny, že je o ně takový zájem, také, že pejsek po příchodu musí projít karanténou do doby, než jej vyšetří veterinář a pak se adaptuje. Pokud je nesnášenlivý, je izolován a pracuje se na jeho zkrocení, totéž platí i o velmi týraných a bázlivých psech, ke kterým je také jiný přístup. Jinak si pejsci běhají volně ve velkých kotcích, ve výběhu, chodí denně na procházky.

Naše pomoc bude spočívat v pravidelných návštěvách, kdy budeme nosit pejskům krmení, laskominy, hračky, budeme si s nimi hrát, ale především je budeme chodit venčit, což zahájila třída 7.B hned při první návštěvě malou procházkou s Bobíkem a Kájou a 12.9. si při další návštěvě troufli už na velkou výpravu na Špičák . Další týden se za pejsky vydá třída 5.B a takto se budeme střídat. Jsme rádi, že svou pomoc nabídli i rodiče a budou nás doprovázet.

A jak si děti opatří finance? Nápadů měly spoustu. Některé třídy sbírají sběr, jiné si pořídily „spořící prasátko“, i peníze z vánočního, velikonočního jarmarku částečně poputují na tuto prospěšnou věc. Děti se takto naučí vážit si hodnoty peněz, ale zároveň se naučí určitým povinnostem a v neposlední řadě svými výpravami udělají i něco pro své zdraví.

Pan majitel Šlégr nám řekl, že o našem záměru bude informovat místní tisk a televizi, kteří by se na nás při nějaké z příštích návštěv přijeli podívat a bude o naší pomoci informovat na webových stránkách útulku.

 

Lenka Gromanová, třídní učitelka 7.B


Starší články

Aktuální jídelní lístek Nabídka doučování Klubu Sovička 13.04.2021  |   Vážení rodiče, milé děti, klub Sovička, který spolupracuje s naší školou, nabízí všem dětem zázemí por volnočasové aktivity a také možnost doučování. Více se dozvíte v přiložených letácích: - pro děti - otevřete kliknutím na tento odkaz - pro rodiče -  otevřete kliknutím na tento odkaz V přípa…
Loga partnerů Férová škola Obědy pro děti Rodiče vítáni Město Most Genesia Projekt Otevřená škola Projekt Minipodniky na ZŠ My jsme to nevzdali NNTB Fairtradové školy
Obědy pro děti