On-line lekce - Dějepis - Počátky studené války


24.03.2020 06:55

Vážení,

vzhledem ke stávající situaci jsem si připravil pro své žáky 9. ročníku prezentaci, kterou doplním on-line výkladem prostřednictvím služby Youtube Live Stream.

Údaje o lekci:

 

Lektor: Roman Ziegler

Téma: Počátky studené války

Cíl: Žáci popíší rozdělení světa na západní a východní blok, pojmenují základní rozdíl v demokratičnosti obou bloků, vysvětlí pojmy studená válka, zástupné války, berlínská krize, letecký most; uvědomí si, že Československo patřilo do východního bloku

Termín on-line výuky: Středa 25. 3. 2020 od 10:00

Odkaz na on-line lekci: https://youtu.be/e5GyEb8Ae9w

Potřebné vybavení: počítač nebo mobil s připojením na internet, zvukový výstup (sluchátka, reprobedny)

Prezentace: ke stažení zde


Starší články

Aktuální jídelní lístek On-line lekce - Dějepis - Počátky studené války 31.03.2020  |   Vážení, zvu vás na 3. část lekce o studené válce s on-line výkladem prostřednictvím služby Youtube Live Stream. Údaje o lekci:   Lektor: Roman Ziegler Téma: 3. část - Berlínská zeď a Karibská krize Cíl: Žáci popíší stručně obě krize na počátku 60. let a uvědomí si, jak byl blízko svět k …
Loga partnerů Férová škola Obědy pro děti Rodiče vítáni Město Most Genesia Projekt Otevřená škola Projekt Minipodniky na ZŠ My jsme to nevzdali NNTB Fairtradové školy
Obědy pro děti