Účty v Office 365 pro všechny žáky


23.09.2020 08:51

Vážení rodiče, milé děti, jelikož nám hrozí opětovné uzavření škol, pokud o tom rozhodne vláda, připravujeme se na distanční on-line výuku. V rámci příprav potřebujeme od vás pár informací. Žáci obdrží lístek s informacemi a žádostí o několik údajů. Dotazník odevzdejte zpět třídní učitelce do pátku 25. 9. 2020.

Každý žák od nás získá e-mail ve tvaru: j.prijmeni@8zsmost.cz (např. Karel Nový získá e-mail k.novy@8zsmost.cz ). V rámci tohoto účtu má každý žák přístup do systému Office 365 (https://www.office.com/ ). Stačí zadat právě výše zmíněný e-mail a heslo, které obdržíte na lístečku. Heslo neměňte a uschovejte, v případě ztráty jej bude mít třídní učitelka u sebe a heslo Vám sdělí.

V rámci Office 365 pak máte přístup ke všem nástrojům Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Power Point …). Žákům bude vše představeno v nejbližších dnech přímo ve výuce.

Díky tomuto účtu pak v případě uzavření školy budeme komunikovat prostřednictvím programu MS Teams – je možné stáhnout a naistalovat, nebo používat přímo v prostředí Office 365 bez instalace). Odkaz ke stažení je https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/microsoft-teams/download-app . MS Teams je možné používat i na mobilních aplikacích, je ke stažení g Google Play nebo Apple Store.

V případě, že se nebudou žáci moci účastnit on-line výuky, máme náhradní řešení – děti si budou chodit pro papírové materiály do školy a opět vypracované práce do školy donesou, ale v tomto případě by to bylo opravdu jen náhradní řešení, proto doporučujeme si zařízení pro on-line výuku elektronicky zprovoznit. Je potřeba také myslet na to, že ze školského zákona je účast na distanční výuce povinná.


Starší články

Aktuální jídelní lístek Aktuální informace k on-line výuce ze dne 31. 10. 2020 31.10.2020  |   Vážení rodiče, milé děti,vláda včera na svém večerním jednání rozhodla, že školy budou nejspíše zavřené nejméně do 20. listopadu (s tím, že se situace může aktuálně změnit dle vývoje epidemiologické situace).​Minimálně do 20. 11. 2020 tak bude pokračovat distanční (on-line) výuka tak, jak ji máme na…
Loga partnerů Férová škola Obědy pro děti Rodiče vítáni Město Most Genesia Projekt Otevřená škola Projekt Minipodniky na ZŠ My jsme to nevzdali NNTB Fairtradové školy
Obědy pro děti