Vánoční text Olivera Vejlupka, žáka 9. ročníku


17.12.2020 20:04

KOMETA

Oliver Vejlupek (9. A)

 

Před miliardou let zrozena z hvězdného prachu a kamení k jedné věci. Brázdí miliony galaxií a čeká, až nastane její chvíle. Po dlouhém odpočinku začíná cítit volání. Nastal ten okamžik. Důvod její existence. Něco jí začalo přitahovat. Možná pokušení nebo spíš zvědavost.

Už to cítí úplně jasně. Přichází nový spasitel. Musí si pospíšit. Je to závod s časem. Naštěstí už vidí planetu Zemi. Přiblíží se a ví, že tohle je konečná, ale nedokáže odolat. Gravitace je už moc velká - není cesty zpět. Cítí příjemné teplo a úlevu ze splněného úkolu. Začíná hořet a rozpadat se. Pomalu umírá bolestivou a krutou smrtí. Vidí, jak lidé na ni ukazují a říkají, jaká to je nádhera. Dokonce uvidí i nového spasitele – Ježíška.

Bolest se už nedá vydržet. Ztrácí vědomí a spokojeně, pomalu umírá.


Starší články

Aktuální jídelní lístek Zrušení lyžařského výcviku 20.01.2021  |   Vážení rodiče, žáci a žákyně, je nám velmi líto, že nemůžeme v tomto školním roce uskutečnit lyžařský výcvik pro žáky naší školy. Čekali jsme do poslední chvíle, proto jsme výcvik stále nerušili a doufali. Teď už je zcela jasné, že vzhledem k vládním nařízení není možné tento kurz zrealizovat, a js…
Loga partnerů Férová škola Obědy pro děti Rodiče vítáni Město Most Genesia Projekt Otevřená škola Projekt Minipodniky na ZŠ My jsme to nevzdali NNTB Fairtradové školy
Obědy pro děti