Koordinátor EVVO

Co je to ekologie už asi všichni z vás tuší. Nicméně, co je to Environmentální výchova, už tak známé není.

Environmentální výchova je součástí životního prostředí. Na naší škole se snažíme vést žáky k tomu, aby si vážili nejen přírody kolem nás, ale hlavně, aby si všímali a nebyli lhostejní ke svému bezprostřednímu okolí. Nemusíme zachraňovat deštné pralesy v Amazonii, stačí třídit odpad a udržovat pořádek v okolí školy.

Odpad na naší škole třídíme, pořádáme celoroční sběr papíru, měsíční akci na sběr plastových víček, sbíráme elektroodpad. Nevyhýbáme se ani besedám a seminářům. Pokud bude mít kdokoli z Vás zájem pomáhat s některými akcemi nebo přispět svým nápadem, budeme rádi.

V letošním školním roce se chceme pokusit začít budovat na školní zahradě – Malé školní arboretum, které pomůže vytvořit podmínky pro výuku v přírodě zážitkovou formou.

Hlavní úkoly metodika prevence:

Aktuální jídelní lístek Zpravodaj výchovné poradkyně č. 3 21.01.2020  |   V sekci Dokumenty / Školní dokumenty naleznete Zpravodaj výchvné poradkyně č. 2 - zpravodaj je určen zejména rodičům a žákům 9. ročníku a vycházejícím žákům, naleznete v něm informace k volbě studia na středních školách.