Žákovský parlament

Žákovský parlament má na škole již delší tradici. Sestává se ze zástupců žáků 4. - 9. tříd - z každé třídy si celý kolektiv zvolí svého zástupce, který se pak zúčastňuje setkávání s koordinátory školního parlamentu - paní učitelkou Rybovou a panem učitelem Rückerem. Závěry ze schůzek jsou postupovány přímo řediteli školy.

Parlament se schází cca 5 x ročně. Na setkáních vedení školy informuje o změnách, které na škole probíhají, o novinkách, chystaných akcích a předává tak dětem všechny důležité informace týkající se života školy. Zástupci tříd pak mají možnost informovat vedení školy o svém životě ve škole, mohou pokládat otázky a také návrhy na zlepšení školního prostředí.

V čele parlamentu stojí žáky volený předseda a místopředseda. Koordinátorem školního parlamentu za pedagogické pracovníky jsou Eva Rybová a Petr Rücker.

Žáci se v prostředí parlamentu pohybují velice jistě, umí položit otázku a také vznést požadavek. Je dobré, že sami žáci vědí, jaké požadavky jsou nepřípustné a nevhodné. Tím se vyhýbáme tomu, že by mezi parlamentem a pedagogickým sborem byla jakákoliv stopa nedůvěry. Naopak spolupráce je velmi užitečná a je hodnocena kladně.

AKCE PARLAMENTU 2020 -2021

ZÁŘÍ              VOLBY DO PARLAMENTU  (21. 9.)
POZNEJ SVÉHO UČITELE  (do 28. 9.)
ŘÍJEN             1 KM NA AIRBIKU NA ČAS  (do 30. 10)
LISTOPAD KRYPTOGRAF - ČTVERCE  (do 27. 11.)
PROSINEC   VÁNOČNÍ PŘEHAZOVANÁ  (18. 12.)
VÁNOČNÍ KŘÍŽOVKA  (do 18. 12)
LEDEN         3. ROČNÍK SKLÁDÁNÍ RUBIKOVY KOSTKY (do 18.1.)
ÚNOR         VESLOVÁNÍ NA 500 METRŮ (do 26. 12)
BŘEZEN     ŠKOLA V BARVÁCH DUHY (do 19. 3)
DUBEN      VELIKONOČNÍ VAJÍČKO A POMLÁZKA (do 7.4)
KVĚTEN   BRANNÝ DEN 2. STUPNĚ (31. 5.)
ČERVEN    FOTBALOVÉ TURNAJE I. A II. STUPNĚ

9. A

Pelantová Natálie

Ludvík Miroslav