Žákovský parlament

Žákovský parlament má na škole již delší tradici. Sestává se ze zástupců žáků 4. - 9. tříd - z každé třídy si celý kolektiv zvolí svého zástupce, který se pak zúčastňuje setkávání s koordinátorem školního parlamentu - paní učitelkou Rybovou. Závěry ze schůzek jsou postupovány přímo řediteli školy.

Parlament se schází cca 5 x ročně. Na setkáních vedení školy informuje o změnách, které na škole probíhají, o novinkách, chystaných akcích a předává tak dětem všechny důležité informace týkající se života školy. Zástupci tříd pak mají možnost informovat vedení školy o svém životě ve škole, mohou pokládat otázky a také návrhy na zlepšení školního prostředí.

V čele parlamentu stojí žáky volený předseda a místopředseda. Koordinátorem školního parlamentu za pedagogické pracovníky jsou Eva Rybová a Petr Rücker.

Žáci se v prostředí parlamentu pohybují velice jistě, umí položit otázku a také vznést požadavek. Je dobré, že sami žáci vědí, jaké požadavky jsou nepřípustné a nevhodné. Tím se vyhýbáme tomu, že by mezi parlamentem a pedagogickým sborem byla jakákoliv stopa nedůvěry. Naopak spolupráce je velmi užitečná a je hodnocena kladně.

Ve školním roce 2019/2020 je složení žákovského parlamentu následující:

Členové žákovského parlamentu školní rok 2019/2020

Mádlová Dana Kovář Martin

9. C

Krenc Jakub Buchtelová Dáša

Volby do funkcí ŽP: byli zvoleni tito žáci:

předseda ŽP - Martin Kovář 9. B

místopředseda ŽP - Pavel Zíka 9. A

zpravodaj - Dáša Buchtelová 9. C

dokumentarista - Jan Petrišče 9. A

Aktuální jídelní lístek Krásné prázdniny 2020 přejí zaměstnanci školy 08.07.2020  |   Všem žákům školy, stejně jako jejich rodičům a dalším rodinným příslušníkům přejeme krásné prázdniny plné zážitků a dobrodružství, prožité bez úrazů a nemocí. A také všem nám přejeme, aby příští rok proběhl bez uzavření škol. Všichni jsme si uvědomili, jak je pro nás škola důležitá a že ji opravdu m…