Snídaně pro Fair Trade

Jako již každoročně si celý svět jednou ročně připomíná to, že v rozvojových zemích jsou lidé často placeni za svou práci nedostatečně. Akce „Férová snídaně“ letos připadla na sobotu 13. 6. a naše škola se do ní premiérově také zapojila, byť o den dříve akcí Snídaně pro Fair Trade. Koordinační výbor Fair trade, který na škole pracuje pod vedením paní učitelky Gromanové, si připravil ve spolupráci s vedením školy, žáky a zejména rodiči snídani plnou dobrot, a to jak pro žáky školy, tak pro rodiče, pracovníky školy i širokou veřejnost. A tak v pátek ráno si mohli všichni ve stánku před školou ochutnat dobroty připravené z fairtradových ingrediencí, čokolovádu fair trade a dospělí i fairtradovou kávu (mimochodem vynikající). K tomu se z nástěnky, od žáků i od vedení školy dozvěděli více o tom, co Fair Trade je, proč je a proč je tak důležitý.

Škola se problematice Fair Trade věnuje již déle a letos usiluje o získání známky Fairtradová škola, takže žáci již vědí, že lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Jsme rádi, že se nyní mohli o této problematice díky nám dozvědět i další lidé.

Aktuální jídelní lístek Hlasování pro našeho youtubery ze 7. A 10.12.2018  |   Vážení rodiče a přátelé, naše škola se v rámci projektu Zůstaň s námi po škole účastní soutěže o nejlepší video – hlasování probíhá zde: http://www.esoz.cz/hlasovani-o-nejzajimavejsi-video-2018/. Prosím, budete-li mít chvilku, hlasujte pro naše velmi povedené video našich youtuberů ze 7. A. Hlasován…